pixel

Jak wygląda i na czym polega zabieg laserowego usuwania rumienia i zmian naczyniowych?

Zabieg laserowego usuwania rumienia i zmian naczyniowych jest wykonywany przy użyciu medycznego lasera neodymowo-yagowego ADVATx, o długości fali 589 nm i 1319 nm. Wyzwalane światło żółte i podczerwone pochłaniane jest przez hemoglobinę znajdującą się w naczyniach krwionośnych. Proces pochłaniania energii powoduje koagulację (ścięcie) krwi i zniszczenie naczynka bez uszkodzenia otaczającej skóry

Przewagą tego lasera jest wyzwalanie dwóch fal, które mają wysokie powinowactwo do hemoglobiny i działają na różnych głębokościach skóry. Dzięki temu laser jest skuteczny w leczeniu:

  • teleangiektazji na twarzy i nogach,
  • rumienia,
  • pojedynczych naczynek,
  • naczyniaków gwiaździstych,
  • naczyniaków płaskich,
  • punktów rubinowych (naczyniaków starczych),
  • trądziku różowatego,
  • zapalenia mieszka włosowego,
  • łuszczycy.

Laserowe usuwanie naczynek i skuteczne usuwanie rumienia - dla kogo?

Zabieg laserem ADVATx dedykowany jest osobom, które zmagają się zaburzeniami pracy naczyń krwionośnych w tym z rozszerzonymi naczynkami, czyli teleangiektazjami, a także większymi zaczerwieniami w postaci rumienia naczyniowego. Zabieg przynosi także bardzo dobre efekty w przypadku takich schorzeń jak trądzik różowaty, czy łuszczyca, poprawiając tym samym jakość życia osobie poddanej leczeniu laserem. Masz wątpliwości, czy Twoje zaczerwienienie skóry jest wynikiem zaburzeń pracy naczynekskontaktuj się z nami, a pokierujemy Cię co do kolejnych kroków diagnostyki i dobierzemy zabieg dedykowany Twojej skórze.

usuwanie rumienia i naczynek

Jak długo muszę czekać na efekty i jaki czas się one utrzymają?

Różne długości fal oraz możliwość kierowania światła w jedno miejsce lub frakcyjnie, pozwalają na dostosowanie kuracji w celu osiągnięcia natychmiastowych efektów. Efekty oraz czas utrzymania się, zabiegów laseroterapii, zależne są od rozległości zmian skórnych – kosmetolog po obszernym wywiadzie i badaniu podejmuje decyzję co do ilości zabiegów.

Czy konieczna jest specjalna pielęgnacja po zabiegu laserowego usuwania naczynek?

Po zabiegu skóra nie wymaga rekonwalescencji, nie pojawiają się wybroczyny, zasinienia czy blizny, a ból jest niewielki, bardziej określany jako lekki dyskomfort. Po zabiegach z użyciem lasera zalecane jest stosowanie kremu z filtrem. Kosmetolog może zalecić także dodatkowe natłuszczanie lub nawilżanie – o wszystkim zostaniesz skrupulatnie poinformowana podczas wizyty.

Laserowe usuwanie rumienia naczyniowego - ile zabiegów?

Zabiegi wykonuje się w odstępach co 4 tygodnie, a ich ilość dobierana jest indywidualnie. W przypadku, kiedy do czynienia mamy z jednym, małym naczynkiem, wystarczający może okazać się jeden zabieg. W przypadku większej okolicy zabiegowej potrzebna będzie seria spotkań, o czym oczywiście zostaniesz poinformowana w czasie pierwszej wizyty.

usuwanie rumienia i naczynek

Laserowe usuwanie naczynek i rumienia - przeciwwskazania

Tak, jak w przypadku każdego innego zabiegu z wykorzystaniem wiązki laserowej, także w przypadku zabiegu laserowego usuwania naczynek występuje kilka przeciwwskazań do jego wykonania. Jeśli masz wątpliwości, czy w Twoim przypadku taki zabieg będzie możliwy, kosmetolog po przeprowadzeniu obszernego wywiadu poinformuje Cię o ewentualnych przeciwwskazaniach. Do schorzeń i sytuacji, w których możliwości wykonanie zabiegu mogą być ograniczone, należą:

  • aktywne choroby nowotworowe,
  • stany zapalne skóry, 
  • niektóre z zaburzeń hormonalnych,
  • przyjmowanie leków światłouczulających,
  • świeża opalenizna,
  • ciąża.

W dniu zabiegu należy zrezygnować z gorących kąpieli, czy korzystania z sauny oraz intensywnego wysiłku fizycznego.

W razie pytań nasz zespół pozostaje do Twojej dyspozycji i służy radą w przypadku jakichkolwiek niejasności.

Rumień i rozszerzone naczynka - co to jest i jak powstają?

Rozszerzone naczynka, inaczej nazywane teleangiektazjami, to nic innego jak trwałe rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych, które “prześwitują” przez cienką skórę na twarzy lub w innych okolicach. Ich powstawanie uwarunkowane jest najczęściej predyspozycjami genetycznymi oraz chorobami, ale na ich wystąpienie mogą mieć także wpływ niektóre leki, ekspozycja na działanie promieni słonecznych oraz inne czynniki zewnętrzne, związane z temperaturą powietrza czy wiatrem.

Rumień naczyniowy jest bezpośrednio związany z tendencją do występowania rozszerzonych naczynek. Ich silne nagromadzenie w jednej okolicy tworzy obraz jednego, rozlanego rumienia. Jego powstanie ściśle wiąże się z dużym stresem, wysiłkiem fizycznym, dietą (używkami) oraz z czynnikami takimi, jak w przypadku powstania pojedynczych teleangiektazji.

IK Clinic usuwanie rumienia i zmian naczyniowych

Zapraszamy do zapoznania się z resztą naszej oferty, kosmetologicznych, ortopedii i medycyny estetycznej.

W razie pytań prosimy o kontakt.